Umowy na Akcje proekologiczne w Dolinie Radomki podpisane

Prezes Stowarzyszenia LGD Razem dla Radomki Pan Cezary Nowek podpisał w siedzibie LGD w Janiszewie umowy na realizacje Akcji proekologicznych w Dolinie Radomki. Wartość przyznanego wsparcia przez LGD na projekty wyniosła 100 000,00 zł.

Akcje proekologiczne służą edukacji ekologicznej, która pomaga ludziom zrozumieć, jak nasze działania wpływają na środowisko i jak możemy zmniejszyć negatywne skutki naszych działań. Poprawa świadomości ekologicznej prowadzi do bardziej świadomych decyzji dotyczących zużycia energii, korzystania z zasobów naturalnych i postaw konsumenckich, co może przyczynić się do ochrony naszej planety.
W ramach realizowanych Akcji przeprowadzone zostaną przez lokalne organizacje pozarządowe i instytucje kultury działania skierowane do mieszkańców obszaru Doliny Radomki m.in. różnego rodzaju konkursy o tematyce ekologicznej, warsztaty edukacyjne, prelekcje, teatrzyki dla dzieci o treściach edukacyjnych. Powstaną zielone strefy, terenowa gra edukacyjna, zostanie zrealizowany film edukacyjny o pszczołach, będzie sprzątanie Doliny Bosaka, koncert „Pamiętajcie o ogrodach” połączony z wystawą prac plastycznych, będą zbiórki elektroodpadów wymienianych na sadzonki roślin. To tylko niektóre z działań realizowanych w ramach podpisanych umów na realizację Akcji proekologicznych.
Świadomość ekologiczna prowadzi do zaangażowania społecznego i aktywizmu na rzecz ochrony środowiska. Powody te podkreślają istotność edukacji ekologicznej w społeczeństwie, abyśmy mogli lepiej zrozumieć, szanować i chronić nasze środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń.
Akcje proekologiczne w Dolinie Radomki realizowane są przez LGD „Razem dla Radomki”, w ramach projektu współpracy „Ekologicznie Lokalnie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.