Biegnij z Pitagorasem przez Zakrzew

mPotęga wraca do  Zakrzewa

Po rocznej przerwie wracamy z programem mPotępi. W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizować będziemy projekt matematyczny Biegnij z Pitagorasem przez Zakrzew.

Projekt nasz będzie polegał na stworzeniu zabaw, quizów i gier matematycznych w oparciu o bryły wykorzystywane w życiu codziennym.   Chcemy wyjść z sali i pokazać uczniom, że matematyka nas otacza, że jest piękna w każdym calu. Głównym celem projektu będzie stworzenie bazy wiedzy przez uczniów.

Nasi nauczyciele pracują w sposób innowacyjny już od najmłodszych lat. Zaczynając od klasy pierwszej prowadzimy rokrocznie innowację, która w klasie ósmej owocuje fantastycznymi wynikami na egzaminie.

Zajęcia prowadzone przez nas będą wykorzystywały gogle VR, w które wyposażona jest nasza szkoła. Przy użyciu tego sprzętu pokażemy uczniom klas starszych jak można omawiać bryły nie tyko w sali matematycznej ale oglądając budynki w Nowym Jorku.

Na zajęciach  wprowadzimy uczniów w zagadnienia związane z geometrią, siatkami, modelami brył oraz przy użyciu drukarki 3D skonstruujemy modele brył nie tylko tych zwykłych ale także wprowadzimy ich w tajniki wiedzy brył obrotowych.

Wykorzystując drukarkę 3D wydrukujemy modele kostek, nie tylko sześciennych, ale np. dwunastościennej.  Kostki posłużą nam do gier które zostaną stworzone przez uczniów.

Kolejne spotkania to przejęcie pałeczki przez naszych uczniów. To oni pobawią się w nauczycieli. Po podziale na grupy będą mieli za zadanie stworzyć filmiki edukacyjne przybliżające bryły w życiu codziennym. Kolejna grupa zajmie się stworzeniem bazy zadań z wykorzystaniem wiedzy o bryłach. Następna będzie odpowiedzialna za stworzenie gier terenowych dla młodszych dzieci.

Na zakończenie projektu uczniowie  „pobiegną z Pitagorasem przez Zakrzew”  poprzez udział w grze terenowej.

Nauczyciele prowadzący  Iwona Nowocień, Donata Olędzka.