Ciekawe linki

CLVII Liceum Ogólnokształcące nr 157 im Marii Skłodowskiej Curie – Strona 22

Strona Ministerstwa Edukacji Narodowej, a na niej m.in. akty prawne dotyczące oświaty, informacje dotyczące pomocy materialnej dla uczniów, aktualności, ważne informacje związane ze szkołą.

Interpunkcja online - Sprawdzanie interpunkcji

Polski portal edukacyjny dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Zawiera m.in. materiały pomocnicze do nauki, konspekty dla nauczycieli, serwisy tematyczne, wszystkie przedmioty szkolne z animacjami, grami i konkursami oraz bezpłatne konta i strony www. Serwisy: gry, komputery, muzyka, sport, motoryzacja, świat nauki.

Portal edukacyjny, znaleźć w nim można informacje dotyczące prawa oświatowego, awansu zawodowego nauczycieli, czasopisma oświatowe, katalog stron www, publikacje nauczycielskie, forum dyskusyjne, oferty pracy, do ściągnięcia programy komputerowe przydatne w szkole.

Portal dla nauczycieli. Zawiera konspekty, scenariusze i wiele innych ciekawych materiałów, również dla nauczycieli współorganizujących nauczanie.

Educarium portal edukacyjny to miejsce dedykowane w szczególności nauczycielom i rodzicom. Znajdziesz tutaj wiele użytecznych i ciekawych informacji ze świata dydaktyki. Pragniemy, aby edukacja była interesująca i dostarczała mnóstwo satysfakcji. W tym celu tworzymy treści, które z pewnością będą pomocne podczas pracy z dziećmi w szkole i w domu.

W portalu - informacje z instytucji oświatowych, postanowienia CKE, doskonalenie zawodowe, publikacje nauczycieli, materiały dydaktyczne, forum dyskusyjne.

W serwisie - przegląd prasy, nowości wydawnicze, katalog stron www, pomoce dydaktyczne z poszczególnych przedmiotów, publikacje nauczycielskie, sklep internetowy.

Głównym celem projektu Bezpieczna Szkoła jest przekazanie szerokiej i rzetelnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa internetowego dzieci oraz pobudzenie świadomości opiekunów na temat zagrożeń, na które narażone są dzieci, a które mogą wpłynąć na ich rozwój.

Strona fundacji która od  30 lat finansuje wymianę studencką i zarządzamy w Polsce największymi europejskimi programami edukacyjnymi. Wspieramy szkoły, instytucje i organizacje z całej Polski w realizowaniu kreatywnych pomysłów, ułatwiamy rozwijanie kompetencji osobom w każdym wieku i o zróżnicowanych potrzebach.

Sieciaki.pl - Dla nauczycieli - Materiały do pobrania

Strona z filmami dla dzieci i młodzieży propagująca bezpieczne zachowania w sieci.

Fundacja Dzieci Niczyje działa od 1991 roku. Jest największą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się ochroną dzieci przed krzywdzeniem oraz pomocą dzieciom-ofiarom przemocy i wykorzystywania, a także ich rodzinom i opiekunom.