O SZKOLE

Szkoła Filialna w Mleczkowie jest kameralną placówką, w której uczą się dzieci w oddziale przedszkolnym oraz klasach 1 – 3. Posiada bogatą bazę dydaktyczną – tablice interaktywne, rzutniki, projektory, boisko wielofunkcyjne oraz nowoczesny plac zabaw. Mając na uwadze wszechstronny rozwój dziecka, szkoła umożliwa uczniom uczestnictwo w zajęciach sportowych na basenie, zajęciach informatycznych na tabletach czy zajęciach z robotyki.

Dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych organizowane są zajęcia specjalistyczne w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej tj. terapia pedagogiczna, terapia logopedyczna, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

Organizowane są konkursy, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, wyjścia do kina, teatru, spotkania integracyjne, np. wieczór bajek. W szkole odbywają się koncerty muzyczne, spektakle teatralne, warsztaty, pokazy.

To co wyróżnia naszą placówkę to przede wszystkim niesamowita rodzinna atmosfera.  Szkoła jest otwarta na potrzeby uczniów i środowiska lokalnego. Rodzice zawsze bardzo aktywnie włączają się w życie placówki, współorganizują uroczystości, pikniki rodzinne itp.