Śmieciaki ratują świat

W naszej szkole odbył się spektakl ekologiczny pt. „Śmieciaki ratują świat”, który porusza ważny temat dotyczący aktualnej sytuacji naszej planety poruszony w sposób przystępny dla wyobraźni dziecka. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, w której na świecie żyją już tylko tytułowe Śmieciaki. Od nich dzieci dowiadują się jak świat wygłądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, żeby to naprawić.

Spektakl obejrzeli uczniowie z klas 0-3 w ramach akcji proekologicznej pt. „Las się liczy”, który realizowany jest dzięki dofinansowaniu przez LGD „Razem dla Radomki”, która realizuje projekt współpracy „Ekologicznie Lokalnie” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.