XV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej

W dniach 25-26 listopada reprezentacja naszych zuchów i harcerzy uczestniczyła w XV Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej im. Janusza Łackiego w Borkowicach.

W piątkowy wieczór przy wspólnym śpiewie, pląsach i innych harcach integrowały się drużyny z całego Hufca Radom-Powiat. W sobotę do południa przesympatyczny Pan Robert Fidos - wójt Borkowic zabrał młodzież na zwiad po ciekawych i historycznie ważnych miejscach w okolicy (czy wiecie, że na frontowej ścianie kościoła w Borkowicach jest herb Polski, którego nie zniszczył żaden zaborca?) Potem gra harcerska z punktami kontrolnymi i zdobycie Krakowej Góry wyłoniło najwytrwalszych i najdzielniejszych piechurów (oczywiście byli tylko tacy!) Sobotni wieczór to już wspaniały koncert wszystkich uczestników zlotu, swoiste święto piosenki patriotycznej i harcerskiej. Nasze harcerskie "Karolki" i zuchowe "Gramotne Niedźwiadki" pokazały się z bardzo dobrej strony, brawa dostali gromkie. Na koniec wieczoru gość specjalny festiwalu- Pana Piotr Rogala, czyli Pana "Rogalik" swoimi balladami przeniósł wszystkich na połoniny i bieszczadzki trakt. Wspomnień harcerze i zuchy ze zlotu w Borkowicach będą miały co niemiara.