POMAGAMY W DZIEŃ PIŻAMY

Piątek 10 marca był dniem zupełnie wyjątkowym i szczegól­nie miłym, nie tylko z racji coraz bliższego week­endu, ale także, a może nawet przede wszys­tkim dlat­ego, że Samorządy Uczniowskie ogłosiły go „Dniem piżamy”.

Każdy, kto miał ochotę, mógł w tym dniu parad­ować po szkole w cieplutkiej i mię­ci­utkiej piżamie, z szlafroczkiem zarzu­conym na plecy. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, jednorożce, zebry i inne postacie z krainy bajek. Dzień Piżamy w szkole był również dniem zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Mały Samorząd Uczniowski i uczniowie klasy 2c bardzo zaangażowali się w przygotowanie stanowiska na datki. Mały Samorząd przekazał pieniądze zarobione tego dnia w sklepiku szkolnym. Chcieliśmy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom w postaci przebrania, również poprzez możliwość wrzucenia do puszki pieniędzy.
Zebrana tego dnia kwota w wysokości 1700 zł i 38 gr zostanie przekazana na pomoc w leczeniu Jasia Religi chorującego na białaczkę limfoblastyczną.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział akcji i okazane wsparcie.