Bezpieczne ferie

Zbliżają się ferie zimowe. Uczniowie się cieszą, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jak na razie zima nie rozpieszcza nas swoimi urokami, ale cały czas mamy nadzieję, że wkrótce, choć na chwilę do nas zawita. Być może uczniowie ferie będą spędzać poza domem, może wyjadą w góry, może do babci, a może spędzą je z rówieśnikami w miejscu zamieszkania. Tak czy inaczej ważne, aby się dobrze bawili. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły czas spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 10 lutego 2023r. opiekunki Samorządu Uczniowskiego przygotowały apel podczas, którego omówiono zasady bezpiecznego zachowania się w czasie ferii zimowych. Na spotkaniu poruszone zostały zagadnienia:

1.Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek?

2. Które zabawy bywają niebezpieczne?

3.Których miejsc unikać, aby bezpiecznie wypocząć podczas ferii  zimowych?

4. Przypomnienie oraz utrwalenie numerów alarmowych.

5. Bezpiecznie na drodze.