X Jubileuszowy Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VIII

Etap finałowy w/w konkursu odbył się 20 kwietnia b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej dla klas IV- VI oraz dnia 21 kwietnia b.r.  dla klas VII- VIII również w Gminnej Bibliotece Publicznej.

W konkursie, po uprzednich etapach szkolnych, wzięło udział dwudziestu uczniów z terenu gminy Zakrzew. Zaproszenie do udziału w konkursie po raz kolejny przyjęły następujące szkoły:

- PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze,

- PSP im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej

- Pani Beata Słowik – Dyrektor PSP im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie.

-PSP im. Jana Pawła  II w Woli Taczowskiej

- PSP w Cerekwi,

- PSP im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie.

Współorganizatorami potyczek ortograficznych byli:  Gminna Biblioteka Publiczna oraz PSP im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie. Koordynatorzy konkursu- P. B. Wilk (nauczyciel bibliotekarz),

1. K. Musiał(nauczyciel języka polskiego). Odczytu dyktanda przygotowanego przez Panią Izabelę Pisarską ( przedstawiciel GBP w Zakrzewie) dokonała Pani B. Wilk.

W skład komisji konkursowej 20 kwietnia bieżącego roku wchodzili:

- Pani Beata Słowik –  Dyrektor PSP im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie, Przewodnicząca Komisji,

-Pani Teresa Niewczas – przedstawiciel Powiatowego Instytutu Kultury  w Iłży,

-Pani Barbara Biernat – przedstawiciel Urzędu Gminy w Zakrzewie,

- Pani Zofia Maj – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie.

W kategorii klas 4-6 Komisja w w/w składzie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Jan Zarychta ( PSP im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej),

II miejsce- Malwina Jeżak ( PSP im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie),Jan Ostatek( PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze),Bartłomiej Białkowski( PSP w Cerekwi),

III miejsce – Amelia Lewińska (PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej).

Z kolei wyróżnienie otrzymała Justyna Wróbel ( PSP im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej).

Kolejnego dnia tj. 21 kwietnia b.r.  w skład komisji konkursowej wchodzili:

- Pani Beata Słowik – Dyrektor PSP im. J. Kochanowskiego w Zakrzewie- Przewodnicząca Komisji,

- Pani Zofia Maj – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie,

- Pani Agnieszka Świątkowska- Skarbnik Urzędu Gminy w Zakrzewie,

-Pani Agnieszka Krzos – przedstawiciel Urzędu Gminy w Zakrzewie.

W kategorii klas 7-8 Komisja w w/w składzie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymała Zuzanna Bukowska( PSP im. Orła Białego

W Dąbrówce Podłężnej),

II miejsce – Grzegorz Kosiec ( PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze),

III miejsce – Nikola Gotkowicz ( PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej, Patrycja Sadowska ( PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze).

Z kolei wyróżnienie zdobyła Zofia Mortka ( PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej).

Wszyscy w/w  zwycięzcy oraz uczestnicy   otrzymali zasłużone i cenne  nagrody . Pani Dyrektor Beata Słowik serdecznie podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu, a przede wszystkim zaproszonym gościom, dziękując tym samym za współpracę. Po tak wyczerpujących dniach ,opiewających w liczne zagadki ortograficzne ,przyszedł czas na słodki poczęstunek – jak na prawdziwy jubileusz przystało – tort. Pełni radości, pozytywnych emocji   słodkiego ukoronowania tej chwili zarówno uczniowie, jak i nauczyciele na długo zapamiętają ów dzień. Organizatorzy zaś serdecznie dziękują i gratulują  wszystkim uczniom.

Do zobaczenia za rok!

Karina Musiał