WIZYTA PIERWSZEJ DAMY NA ZIEMI ZAKRZEWSKIEJ

Dnia 8 listopada 2023 roku Pani Prezydentowa Agata Kornhauser - Duda odwiedziła region radomski, a dokładnie gminę Zakrzew. Nadrzędnym celem było spotkanie z druhami i druhnami OSP w Jaszowicach Kolonii.

Podczas tego eventu rozmawiano o znaczeniu strażnicy OSP dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności oraz zaangażowaniu jej członków w ratowanie życia i mienia mieszkańców. Pani Prezydentowa podkreśliła istotę pracy wolontariackiej wśród druhów OSP oraz namawiała młodych do kultywowania ponad 100 - letnich tradycji ochotniczego pożarnictwa w Polsce. Wizytę uświetnił występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca,,Zakrzewiaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Pani Prezydentowa dziękowała nauczycielom za wychowywanie dzieci  w duchu wartości religijnych i patriotycznych. Zwróciła szczególną uwagę na rolę szkoły i stworzenie warunków dzieciom, które pragną rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty. Pani Agata Duda zaprosiła opiekunów oraz członków Zespołu Zakrzewiaki do Pałacu Prezydenckiego i z uśmiechem dodała, że mamy na to 20 miesięcy. Ciepło, energia, radość, którą emanowała, sprawiły, że bardzo szybko zaskarbiła sobie zaufanie i sympatię dzieci i młodzieży. Uczniowie otrzymali od Pani Prezydentowej zgodę na wykonanie wspólnych selfie, co przyjęli z ogromnym entuzjazmem, wielu z nich skorzystało z okazji, by przytulić się do Pierwszej Damy lub choćby przybić piątkę.  Pani Prezydentowa urzekła nas swoim ciepłem i serdecznością i za to szczególnie Jej dziękujemy.