XI Gminny Konkurs Ortograficzny

2 marca o godzinie 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny " Z ortografią za pan brat" . Organizatorami w/w konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych- dla uczniów klas 4-6 oraz 7-8.

Wszystkie szkoły z terenu gminy Zakrzew przyjęły zaproszenie. Jak co roku tekst dyktanda był przygotowany przez Pracowników GBP w Zakrzewie Panią Dyrektor Biblioteki Zofię Maj oraz Agatę Świątkowską. Odczytu tekstu dyktanda dokonały - Pani Agata Świątkowska oraz Pani Karina Musiał. Komisje po sprawdzeniu prac wyłoniły następujących zwycięzców:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas 4-6 otrzymał Jan Zarychta- uczeń PSP im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej,
II miejsce w tej kategorii zdobył Jan Ostatek z PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze,
III miejsce zdobył Jakub Rutkowski z PSP im. Jana Pawła II w Woli Taczowskiej.
Z kolei wyróżnienia otrzymali - Anna Bocheńska z PSP im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie oraz Marcel Majewski z PSP im im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze .
W kategorii klas 7-8 wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymały ex aeguo Anna Kotkowska z PSP z Cerekwi oraz Barbara Świątek z PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze,
III miejsce otrzymał Bartłomiej Białkowski z PSP w Cerekwi.
Wyróżnienia otrzymali Antonina Pijarska z PSP im. Teresy Grodzińskiej w Bielisze oraz Malwina Jeżak z PSP im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy,a zwycięzcy cenne nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.